Wanneer
- dinsdag5 mei 2026 13.30 uur
Locatie
Organisatie
Prijzen
- Voorverkoopprijs (VVK) 5€
Iedereen heeft er weleens van gehoord: de man die ervan overtuigd is dat hij het opneemt tegen reuzen maar in werkelijkheid tegen windmolens vecht.
Don Quichot leeft in zijn eigen fictie waarin hij zelf het hoofdpersonage speelt. Het leven van schrijver Cervantes is nauw verweven met de avonturen die Don Quichot beleeft. Zo komt Don Quichot onderweg een groep krijgsgevangenen tegen.
Deze personages zijn gebaseerd op de medegevangenen die Cervantes omringen wanneer hij in gevangenschap dit boek schrijft.
Wij (theatermakers Lola Bogaert, Sara Haeck & Yinka Kuitenbrouwer) vragen ons af waar de fictie van Don Quichot begint en de realiteit van Cervantes eindigt. En hoe verhoudt deze vage grens tussen fictie en realiteit zich tot vandaag de dag?
Zoals u wellicht weet leven we in een tijd van fake nieuws en social media. Iedereen kan met het toepassen van de juiste filters en fillers de beste versie van zichzelf presenteren. We leven in onze eigen gecreƫerde fictie.
We delen met Don Quichot het verlangen om gezien te worden als een held, roemrijke avonturen te beleven, de wereld rond te reizen en om de ware liefde te vinden. We zijn zo druk bezig met een ideaalbeeld te worden dat we vergeten wat het betekent om gewoon onszelf te zijn.
Met Don Quichot geven wij onze eigen unieke kijk op dit verhaal. We voeren deze tekst niet integraal op maar gaan ermee in dialoog: we maken kanttekeningen, plaatsen dingen tegenover elkaar, lichten bepaalde aspecten uit en schrappen andere radicaal.
We hercomponeren dit verhaal vanuit een hedendaags standpunt waardoor ook onze persoonlijke verhouding tot deze tekst zichtbaar zal zijn.
Opnieuw maken we een frisse en gelaagde voorstelling op basis van repertoire.

